Manşet Haberler - TÜRKİYE'DEHABER - TÜRKİYE'DEN DÜNYA'YA KAYNAĞINDAN HABER

Manşet Haberler


Bankalar Emlakçılığa Soyundu
Bankalar Emlakçılığa Soyundu Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; “ Kredi borçlularının ödeme zorluğuna düşmesi sonucunda ellerinde çok sayıda, arsa, bina, konut biriken bazı bankalar, icra yoluyla düşük fiyatlı satış yerine, bu gayrimenkulleri kendi portföyüne alıyor ardından da online sitelerinde verdikleri ilanlarla satışa çıkarıyor. Bankaların bu ilanlarında konut satışları başı çekerken arsa ve binalarda portföyde yer alıyor. Kısaca bir şey söylemek gerekirse, Bankalar Emlakçılığa soyunurken, bizde herkes kendi işini yapsın diyoruz. Bankalar ellerinde bulunan konut ,işyeri ve gayrimenkulleri bizlere versin bizlerde onların satışı gerçekleştirelim” dedi.">.
24.06.2019 16:28:49
Başkan İsmail Arslan Kayasu’da
Başkan İsmail Arslan Kayasu’da Konya Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan, 7 Temmuz Pazar günü Kayasu’da yapılacak olan 24. Geleneksel Körpe Seyyid Pilav Günü münasebetiyle Körpe Seyyid Türbesi’nde incelemelerde bulundu.">.
24.06.2019 16:12:25
İşte Dünyanın En Verimli Motoru
İşte Dünyanın En Verimli Motoru Patentli Sabit Mıknatıs Teknolojisi ile enerji tasarrufu ve yüksek performans sağlayan EMF Motor tüm elektrik motorları segmentinde en yüksek verimi sunuyor.">.
24.06.2019 16:09:00
İyi Parti’nin Su ve Ulaşımda İndirim Talebi Ertelendi
İyi Parti’nin Su ve Ulaşımda İndirim Talebi Ertelendi İlk olarak İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından dillendirilen ve İyi Parti Konya Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri tarafından verilen Konya’da su ve ulaşım ücretlerinde indirim yapılması ile yol kenarı otopark ücretlerinin iptal edilmesi ile ilgili önerge Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında alınan karar ile 1 ay sonra görüşülmek üzere ertelendi.
Haber Merkezi">.

24.06.2019 12:09:57
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor Geçtiğimiz yıl internet kullanımı yüzde 6 artarken 3.8 milyar insana ulaştığı görüldü. Böylelikle internet kullanımının dünya nüfusunun yarısından fazlasını kapsadığı anlaşıldı.">.
22.06.2019 12:49:18
Türkmen Balaları Ziyaret
Türkmen Balaları Ziyaret İYİ Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ayşe Boyacı ve Gençlik Kolları yöneticileri Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, Irak Musul’dan Konya’ya gelip yerleşen, Altı Kadın On üç Yetim Çocuktan oluşan Türkmen Aileyi ziyaret etti.
Çeşitli hediyeler ve çocuk giysileri getiren gençler, Meram İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Ethem Taboru nezaretinde ziyaret ettikleri Türkmen Ailenin evinde Yetim Türkmen Balalarla oyunlar oynadılar, sevdiler, sevindirdiler. Türkmen çocuklar uzun zamandır hasret kaldıkları ilgi ve şefkati görünce Abiler ve Ablalarla çok çabuk kaynaştılar. Uzun süre Balon ve “Kutu kutu Pense” oynayıp, Türklüğün Tamgası “Bozkurt” işareti yaptılar. Hep bir ağızdan “Ne Mutlu Türküm Diyene!” diye bağırdılar.
Ayrılık vakti gelip çattığında çocukların yüzüne bir hüzün çöktü. Ayşe Başkan duruma derhal el koyarak “Bir dahaki sefere hep beraber pikniğe gideceğiz. Açık havada koşup oynayacağız. Gönüllerimizce eğleneceğiz. Daha çok beraber olacak, sizleri hiç yalnız bırakmayacağız. Aynı Kandan gelip aynı Türk Milletine mensup olduğumuzun bilinciyle, Abileriniz, Ablalarınız olarak siz kardeşlerimizin okuyup vatana millete faydalı birer İYİ insan olmanız için çaba sarf edeceğiz.” dedi.

Türkmen Balaları Ziyaret

Biz İYİLER dün çocuklar gibi şendik,
Türkmen Balaları ziyaret ettik,
İYİLERİ görünce sevindi Balalar,
Hem Abiler gelmiş hem Ablalar.
Hem eğlendirdik hem Eğlendik.

Ayşe başkan haykırdı;
" Gelsin hediyeler!"
Balonları şişirsin Abiler,
Sevinsin bunca bebeler.
Ablalar oyun kursun,
Dede kenarda otursun.

Oyunlar oynandı,
Balaların yüzü güldü,
O küçücük balalar
Sevgi denizinde yüzdü.

Sevindiler "Bozkurt" yaptık diye,
Hep bir ağızdan bağırdılar,
" Ne Mutlu Türküm Diyene!
Öpüp koklayıp helâlleştik,
Bir dahaki gelişte,
"Pikniğe" diye sözleştik.

     İsmail Ethem Taboru">.

21.06.2019 17:26:18
İhracat Şampiyonlarının 155 Tanesi Egeli
İhracat Şampiyonlarının 155 Tanesi Egeli Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan İhracat şampiyonları listesine 2018 yılında Ege Bölgesi’nden 155 ihracatçı firma girmeyi başardı. Ege Bölgesi, Marmara Bölgesi’nden sonra listede en fazla firma ile temsil edilen ikinci bölge oldu.">.
20.06.2019 11:11:42
İran’da 18 Çeşit Türk Var
İran’da 18 Çeşit Türk Var Konya Aydınlar Ocağı’nda Humeyni ve İran Devrimini anlatan Prof. Dr. Ali Temizel, “İran etnik bakımından çok farklı grupların yaşadığı bir ülke. Biz Türkler açısından bakarsak İran’da 18 çeşit Türk var” dedi.">.
20.06.2019 10:42:02
Dr. Cenap Şirin Oğlunu Evlendirdi
Dr. Cenap Şirin Oğlunu Evlendirdi Konya’nın tanınmış hekimlerinden genel cerrahi uzmanı Cenap Şirin, Ekonomi Bakanlığı’nda danışman olarak çalışan oğlu Muhammet Cahit Şirin’i, Emine Erdoğan Hanımefendi’nin Özel Kalem Müdürü olan Elif Esen’le evlendirdi.">.
20.06.2019 10:29:46
Tudem Yayın Grubu Triatlon Sporunun Genç Yeteneklerini Ağırladı
Tudem Yayın Grubu Triatlon Sporunun Genç Yeteneklerini Ağırladı Tudem Yayın Grubu’nun 2017 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği Mavi Karga Spor Kulübü’nün altyapı takımı yayınevini ziyaret etti. ">.
19.06.2019 22:17:58
KTÜN RACLAB İHA Takımı’ndan ABD’de Büyük Başarı
KTÜN RACLAB İHA Takımı’ndan ABD’de Büyük Başarı Konya Teknik Üniversitesi RACLAB İHA Takımı, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen Uluslararası İnsansız Hava Sistemleri Yarışmasında (AUVSI SUAS 2019) dünyanın önde gelen üniversitelerini geride bırakarak 13’üncü, görev sıralamasında ise 11. oldu. ">.
19.06.2019 22:02:46
Devlet Konya Çiftçisine Destek Vermeli
Devlet Konya Çiftçisine Destek Vermeli İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’da meydana gelen dolu ve sel felaketi neticesinde, Konya’nın birçok bölgesinde binlerce hektarlık tarım arazisinin hasar gördüğünü ve çiftçilerin zararının karşılanması amacıyla Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi verdi. ">.
19.06.2019 19:59:32
Kick Boksta Türkiye Şampiyonası Seçmesi Yapıldı
Kick Boksta Türkiye Şampiyonası Seçmesi Yapıldı Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kick Boks İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Kick Boks Seçme Müsabakaları yapıldı.">.
19.06.2019 11:56:49
Ekonomide Şartların Zor Olduğu Bu Yılda Da, Konya Şeker Üreticinin Yanında
Ekonomide Şartların Zor Olduğu Bu Yılda Da, Konya Şeker Üreticinin Yanında “Konya Şeker’in her halükarda birinci önceliği üretene ve üretime destektir. Dış kaynaklı müdahaleler nedeniyle ülkemizde bir süredir ekonomide bir dalgalanma yaşanıyor, piyasaların puslu olduğu, piyasaların oynak olduğu bu dönemde de Konya Şeker’de görüntü berrak; var günde de dar günde de üreticiye destek, üretime destek. ">.
19.06.2019 11:45:15
Çin İle Türkiye Askeri İşbirliğini Görüştü
Çin İle Türkiye Askeri İşbirliğini Görüştü Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Savunma Bakanı Wei Fenghe ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz dün, Beijing'de bir araya geldi.">.
19.06.2019 11:36:37
Türkiye Seramik Federasyonu Erdem Çenesiz'le devam kararı aldı
Türkiye Seramik Federasyonu Erdem Çenesiz'le devam kararı aldı Türkiye Seramik Federasyonu’nun 9.Olağan Genel Kurulu’na Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile birlikte sektörü temsilen Zeynep Bodur, Avni Çelik, Nafi ve İsmet Güral, Adnan Polat ve Ali Aköz gibi isimler de katıldı.
2 yılda bir düzenlenen Türkiye Seramik Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nun, bu yıl 9’uncusu gerçekleştirildi. ">.

19.06.2019 09:25:14
ABD’de Tıp Bilimine Yön Veren Bir Kitapta Yazarlık Yaptı
ABD’de Tıp Bilimine Yön Veren Bir Kitapta Yazarlık Yaptı Tıp Bilimleri alanında yaptığı araştırmalar ve yazdığı makalelerle İnsanlık tarihine ışık tutan Konya-Yunak’lı Bilim Adamı Prof Dr. Osman Demirhan, Amerika Birleşik Devletlerinde(ABD) Tıp bilimine yön veren bir kitapta yazarlık yaptı.">.
18.06.2019 23:57:26
Umut Dolu Bir Yılı Geride Bıraktık
Umut Dolu Bir Yılı Geride Bıraktık 2018-2019 eğitim-öğretim yılını değerlendiren Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, “Bu öğretim yılı, eğitim çalışanları için umutlarla dolu geçti” dedi. ">.
18.06.2019 23:53:58
Türk İşçileri Olarak Konya Şeker Ve Torku’ya Sahip Çıkacağız.
Türk İşçileri Olarak Konya Şeker Ve Torku’ya Sahip Çıkacağız. Şeker-İş Konya Şube Başkanı Metin Kunter, “ Milletimizin, milli markası olan Konya Şeker'e ve onun markası Torku'ya sonuna kadar Türk İşçileri olarak sahip çıkacağız ve tüm milletimizinde Konya Şeker ve Torku’ya sahip çıkmaya davet ediyoruz.”dedi.">.
18.06.2019 23:51:31
Taşkent Sporlu Judocu Hediye Halıcı Balkan İkincisi Oldu
Taşkent Sporlu Judocu Hediye Halıcı Balkan İkincisi Oldu      Konya-Taşkent Spor Kulübü Judo takımı sporcularından Hediye Sema Halıcı,, Türk Milli Judo takımı forması ile Makedonya’da düzenlenen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonasında 57 kiloda Balkan İkincisi oldu.">.
18.06.2019 23:44:21
Nano Dünya NEÜ’de Konuşuldu
Nano Dünya NEÜ’de Konuşuldu Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) AKEF Konferans Salonunda NEÜ Bilim ve Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİTAM) tarafından düzenlenen “Nano Okul 2019 Etkinliği”, Nano Dünyayı Keşfediyorum başlıklı açılış programıyla başladı.">.
18.06.2019 23:40:14
İl Müdürümüz, Antrenörlere Yaz Spor Okulları Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
İl Müdürümüz, Antrenörlere Yaz Spor Okulları Bilgilendirme Toplantısı Yaptı Konya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz başkanlığında antrenörlerle ‘‘Yaz Spor Okulları Görevlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’ gerçekleştirildi.">.
18.06.2019 23:35:08
Türkiye Ve Suriyeli Ressamlardan “İki Kültür Dört Renk” Karma Resim Sergisi
Türkiye Ve Suriyeli Ressamlardan “İki Kültür Dört Renk” Karma Resim Sergisi Damsco Group’un ev sahipliğinde iki ülkenin sanatçılarını buluşturan “İki Kültür Dört Renk” Karma Resim Sergisi; 20 – 22 Haziran tarihleri arasında Ayvansaray Plato Sanat İstanbul’da sanatseverleri ağırlayacak.
Sanatın evrensel diliyle tüm duyguların tuvallere yansıması;
kültürlerin buluşması…">.

17.06.2019 17:52:42
CEPHEDER, Balıkesir Ticaret Odası’nda Seminer Verdi
CEPHEDER, Balıkesir Ticaret Odası’nda Seminer Verdi Cephe sektöründe güç birliği amacıyla 2018’de kurulan Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği (CEPHEDER),. İlk adım olarak Balıkesir Ticaret Odası davetlisi olarak, ticaret odası mensuplarına, davetli mimar, inşaat mühendisi, uygulamacı, mimarlık öğrenci ve inşaat mühendisliği öğrencilerine cephe sistemleri konusunda seminer verdi.">.
17.06.2019 10:48:12
uri Bilge Ceylan: Kültürel Unsurlar Değişse De İnsan Doğası Aynı
uri Bilge Ceylan: Kültürel Unsurlar Değişse De İnsan Doğası Aynı Bu yılki Shanghai Uluslararası Film Festivali'nde jüri başkanlığını üstlenen Nuri Bilge Ceylan, filmlerinin yabancı izleyicilere yaşattığı hislerle ilgili olarak, ''Kültürel unsurlar değişse de insan doğasının her ülkede aynı olduğuna inanıyorum.'' dedi.">.
16.06.2019 19:03:03
Eriş Ve Topak Ailelerinin Mutlu Günü
Eriş Ve Topak Ailelerinin Mutlu Günü Topak ve Eriş ailelerinin mutlu gününde sevenleri ve yakınları yalnız bırakmadılar. Uzun yıllar Kamu-Sen Konya İl Temsilciliği yapan ve profosyenel sendikacılığı bırakan Sadi Eriş, oğlu Halil kağan’ı düzenlenen Konya usulü düğün ile evlendirdi.">.
16.06.2019 15:05:19
Türkiye İtalya’ya 200 Milyon Dolarlık Ayakkabı Ve Saraciye İhracatı Hedefliyor
Türkiye İtalya’ya 200 Milyon Dolarlık Ayakkabı Ve Saraciye İhracatı Hedefliyor Mayıs ayında ihracatını yüzde 44 arttırarak Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde ihracat rekortmeni olan Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türk ayakkabı ve saraciye ihracatçılarıyla İtalya seferine çıkıyor. ">.
15.06.2019 22:57:19
NEÜ’lü Öğrenci Yarışmadan Ödülle Döndü
NEÜ’lü Öğrenci Yarışmadan Ödülle Döndü Karamanoğlu Mehmet Bey'i anma, Türkçenin resmi dil olarak kabul edilişinin 742. yıldönümü ve Milli Mücadelenin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde "15. TÖMER'ler Arası Türkçe Konuşma Yarışması" düzenlendi. ">.
15.06.2019 12:21:31
Sağlıklı Yaşam İlgilileri EXPONATURA İle Bir Araya Geliyor.
Sağlıklı Yaşam İlgilileri EXPONATURA İle Bir Araya Geliyor. Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de üretimde ve tüketimde organik tarım trendi hızla yükseliyor. Sektörü bir araya getiren tek fuar olma özelliğini taşıyan EXPONATURA 26-29 Eylül tarihlerinde İstanbulda! ">.
14.06.2019 15:53:10
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek!
İstanbul Craft Week Şehrin Zanaat Rotaları Yeniden Keşfedilecek! İstanbul UNESCO Tasarım Şehri projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Craft Week, 17-22 Haziran tarihlerinde İstanbullular ile buluşacak.">.
14.06.2019 15:21:18