GAFLET DALALET VE HIYANET

GAFLET DALALET VE HIYANET

158114 (0)

Aydemir SEZGİNER

Aydemir SEZGİNER


Bilgisizlik, cahillik, vurdumduymazlık, aymazlık, gaflet, dalalet içindekiler nihayet toplumumuzdaki sayılarını keşfettiler. Birleştiler, büyük bir güç olmayı başardılar.
Bu hainlerin üremesine, kök salmasına fırsat veren bir devlet adamımız, hiçbir millet bizdeki kadar çok vatan hainine sahip değildir, diyor. İlaveten namuslular da, namussuzlar kadar cesur olmalıdır, açıklaması yapıyor. Önce yangını çıkartıyor, sonrada itfaiyeyi çağırıyor.
Bugün de vatanı bölmek, Türklüğü tarihe gömmeyi amaçlayanların, vatansever görünmeleri ve millete erişilmez refah ve mutluluk vaat etmeleri gibi. Dün de bu gün de desteklediklerimizin cellâtlarımız olduğunu bilmedik, bilemedik Unutulmamalıdır ki bugünkü sıkıntılarımız geçmişimizdeki hatalarımızın ürünüdür.
Şu gerçeği bilmeliyiz ne doğramışsak aşımıza, o gelecek kaşığımıza. Tedbirsiz ve hazırlıksız olanlar için ne demişler, Demir tava geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti.
Türk olmak, Türk milliyetçisi olmak, siyaset arenasında piyon olmak değildir. Varlık sebebimiz olan Türk milliyetçiliği siyasete malzeme yapılacak bir meta değildir olmamalıdır. Bütün Türklerin sahiplenebileceği bir değerler manzumesi olmalıdır. Ataları dedeleri, Türk-İslam düşmanı olan La Martin dürüst, mert merhametli Türkleri İslam’ın şefkatini, adaletini gördükten sonra ne diyor: Türkler bir ırk bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.
Türk milliyetçiliğinin söylem ve sloganlarla anlam ifade etmesi, söylemlerimizin hayata yansıması ile mümkündür. Türk birliğinin güçlenmesi ve yaşatılması buna bağlıdır. Sloganlar tanıtımı sağlar, içerik taraftar ve paylaşımı çoğaltır; acılar, ıstıraplar, sıkıntılar paylaşıldıkça azalır. Mutluluklar paylaşıldıkça artar.
Milliyetçilik, bir yere, bir millete, bir dine, bir şeye ait olma hissidir. Mensubiyet ve aidiyet duyması için insanların bir nedeni bir gerekçesi olması icap eder. İnsanlar rastgele aidiyet duymazlar. Türk milliyetçileri binlerce yıllık şerefli ve onurlu bir geçmişi olan muhteşem bir kültür birikiminin temsilcileridir. Türk milliyetçiliği mensubu olduğu milletini yükseltmek, geliştirmektir. Milli değerlerini korumak ve yükseltmek şuurudur. Türk milliyetçiliği içeriği olan bir mefkûredir.
Bütünüyle kucaklanması, benimsenmesi gerekir. Mensubiyetiyle, onur ve şeref duyulacak bir değerdir. Milliyetçiliğin dilde, bilimde, ekonomide, eğitimde, kültürde, sanayide, tarımda vatan ve millet sevgisinde, Türk birliğinin güçlendirilmesinde ve yaşatılmasında aktif olması gerekir. İlkelerimizin hayata geçirilebilmesi için, kafa, kasa ve kol birliğini kurmamız, elzemdir şarttır.
İlahi nizamın sahibi Rabbilalemin, yarattığı her nesneyi ve kavramı bir nizam içinde, her birini bir gaye ve amaç için yaratmıştır. Türk milleti, Türk-İslam dünyasının güçlü hâkimiyetini kurmak, Türk dünyasına ve dünya insanlığına barış, sükûn ve refah getirmekle kendisini görevlendirmiştir. Kızılelma hedefimiz budur. Parolası Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve faziletidir. Bu hedef Gazi Mustafa Kemalin ifadesi ile Yurtta sulh, cihanda sulhtur.
Şu bir gerçektir ki, vicdansızlar, ahlaksızlar, başka insanların, başka milletlerin kanından beslenenler, nizami âlemi istememektedirler. Hak ettikleri ile değil başkalarının sırtından geçinenler elbette Türklerin şifa bulmaz düşmanı olacaklar..
Kavmini inkâr edenlerin, Vatanım küre-i arz beşeriyet milletimdir, diyenlerin İslam da ve Türk milliyetçiliğinde yerleri yoktur. Amaçları Türk İslam birliğine bilerek veya bilmeyerek zarar vermektir.. Haçlı ve Siyonist uşaklığıdır. Kavmini ve milletini dışlayan her Müslüman özürlüdür. Kitabımızın Hucurat suresi 13 üncü ayetini bilmemektedirler veya münafıktırlar.

Aydemir Sezginer

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.