Akıl Ve Bilgi Allahın İnsanlara Lûtfudur

Akıl Ve Bilgi Allahın İnsanlara Lûtfudur

28539 (0)

Aydemir SEZGİNER

Aydemir SEZGİNER

Akıl ve bilgi fukaralığı insanların en büyük düşmanıdır. Bu düşmanı kendimiz yaratır ve besleriz. Bilgi fukaraları kendi cellâtlarına âşık olurlar, kendilerinin vahim sonuçlarını hazırlarlar. Çevrelerine de önemli zararlar verirler. 

Akıl fukaralarının ilkesi ve ülküsü olamaz. Kim nereye sürüklerse o yana gider. Bu zavallılarda Vatan, Millet, devlet, din duyguları yüzeyseldir. Bir ucu tuvalette diğer ucu mutfakta olan borudan ibarettirler. İdealist olmak onlar için ham hayaldir.

Akıllarını kullanamayanlar, yeterli bilgi birikimi olmayanlar, başlarına gelen bela ve felaketlere kader derler!

Şems Kaderi Nasıl Yorumluyor (Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten,”ne yapalım, kaderimiz böyle” deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergâh bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hâkimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin.) Şems-i Tebrizi

Allah Aklını Kullanmayanlarin Üzerine Pislik Atar (Yunus Suresi) 100

Şüphesiz Biz Umulur Ki Aklınızı Kullanırsanız Diye Size Ayetleri Açıkladık.(hadid suresi ) 17

De ki ‘’Hamd Allahındır’’hayır Onların Çoğu Akletmiyorlar (Ankebut suresi) 63.....

Kız çocuklarının okumasını istemeyen gafilin Eşi İçin Hanım Doktor İstemesi Akla sığabilir mi? akıllı işimidir?

Allah’ın Türk milliyetçilerini ve insanlığı bu gafletten kurtarmasını diliyorum


 Aydemir Sezginer

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.