İyi Partiden Kadın Cinayetleri ve Kadına Şiddete Tepki

İyi Partiden Kadın Cinayetleri ve Kadına Şiddete Tepki

İyi Parti Konya İl ve Merkez İlçe Teşkilatlarının Zafer Meydanı İl Sağlık Müdürlüğü önünde gerçekleştirdiği Halka açık basın toplantısında, son günlerde artan Kadına şiddet ve Kadın Cinayetleri şiddetle kınandı.
İyi Parti Kadın ve Aileden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ayşeşen Gül yaptığı konuşmada;

5826 (0)
İyi Partiden Kadın Cinayetleri ve Kadına Şiddete Tepki

Emine Bulut cinayeti, Türkiye’de kadınların nasıl bir risk altında olduklarının ispatıdır.
Emine Bulut cinayeti, kadın bedeni üzerinden yapılan siyasetin, cehalete verdiği cüretin  bir örneğidir.
Kaybettiğimiz bir Emine Bulut bir Tuba Erkol değil, insanlığımızdır.
Türkiye bugünlerde vicdanları sızlatan bir cinayete daha gözyaşı döküyor.
Kırıkkale’de Emine Bulut, Konya’da Tuba Erkol, bitmek bilmeyen kadın cinayetlerine yeni bir halka olarak eklendi.
Genç bir kadın hemde evladının gözleri önünde katledildi.
Çoktan geride bırakmış olmamız gereken bu denli ilkel hadiseler, maalesef ülkemizin gündeminden düşmüyor. Çünkü her fırsatta “pozitif ayrımcılık”tan söz edenler, kadına yönelik şiddet konusunda caydırıcı olabilecek en sert tedbirleri almaktan kaçınıyorlar.
“Bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmektir.”diyen yüce dinimizin bu kıymetli uyarısına bile kulak asmayanlar, lafa gelince herkesten daha Müslüman.
Kuran’ı Kerim’in hükmüne bile aldırış etmeyen bu cehalet, artık Türkiye’nin gündeminden çıkmak zorundadır
Kadını sistematik olarak, toplumdan ve sosyal hayattan uzaklaştırmaya çalışan siyasi iktidar ve onun uzantılarının zihniyeti değişmediği sürece, Emine Bulut cinayetinin son olmayacağını anlamak zorundayız. 
Sayın Genel Başkanımızın da her fırsatta vurguladığı gibi;
“ Kadın bedeni üzerinden siyaset yapan zihniyetin ülkemizi getirdiği nokta maalesef budur.”
 Kalmayacağız.
Kadına şiddeti mazur görmeyecek ve normalleştirilmesine engel olacağız.” Diyen Gül sözlerini Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözüyle bitirdi, “Ey! Kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”
Daha sonra söz alan İyi Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu; “Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını özellikle Kadına ve çocuğa karşı uygulanan şiddetin hem insani hem vicdani bakımdan kabul edilemez olduğunu belirterek, Kadın cinayetleri hakkında şu görüşlere yer verdi.
“Bu cinayetlerin önünü alabilecek adımlar, İstanbul Sözleşmesi ile mevcuttur. 6284 sayılı kanunumuz, bu uluslar arası sözleşme gereği ve kadını korumak için çıkarılmıştır.
Fakat kadını yok sayan odaklar, bu kanundan rahatsız olduklarını her fırsatta dile getirip, ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.
Bugünün iktidarı, kendi dönemlerinde kadın cinayetlerindeki ciddi artışı görmezden gelmekte, bu yüzden de, gerekli ve ciddi adımları atmaktan aciz kalmaktadır.
İyi Parti olarak, Sessiz kalmayacağız.
Şiddeti mazur görmeyecek, normalleştirilmesine engel olacağız.
Kadınlarımıza sahip oldukları hakları, her fırsatta, her ortamda anlatacağız.
Bu sadece hukuki ve ahlaki bir mesele değildir.
Kadınların üretim ilişkileri içerisindeki konumları, şiddet karşısındaki ezilmişliklerini doğrudan belirlemektedir. Bu nedenle, gizlenmeye çalışılan kadın işsizliğini ortaya çıkaracağız, eşit çalışma hakları için mücadele edeceğiz.
Kadın cinayetlerine dur demek, sadece bir siyasi duruş değildir.
İnsan olmanın, var olmanın ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sı tarafından korunan yaşama hakkının bir gereğidir.”
 Katılımcılara teşekkür eden Başkan Gökhan Tozoğlu
Sosyal medya ve diğer mecralarda halka bu vahşeti öven şahıslarında derhal tutuklanmaları gerekir. Bu şahıslardan da şikâyetçi olacağımızı saygıyla duyururuz.” Dedi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.