Konya’nın En Çalışkan Miiletvekili Fahrettin Yokuş

Konya’nın En Çalışkan Miiletvekili Fahrettin Yokuş

Konya’da günlük olarak yayınlanan Anadolu’da Bugün Gazetesi 27. Yasama döneminin ilk yılında Konya Milletvekilleri arasında TBMM’de en çok çalışan milletvekilinin Fahrettin Yokuş olduğunu açıkladı.

5214 (0)
Konya’nın En Çalışkan Miiletvekili Fahrettin Yokuş

Haberde 15 Konya Milletvekilinin bu süreçte yaptığı çalışmaların istatistikleri yer aldı. 
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 27. Yasama Döneminin ilk yılında Konya’da en başarılı vekil profiline sahip oldu. 24 Haziran 2018 Tarihinde yapılan Genel Seçimlerin ardından İyi Partiden tek vekil olarak seçilen Yokuş, 8 Temmuz 2018 Günü Meclis’te yemin etmesinin ardından 27. Dönem Yasama Yılı faaliyetlerine başlamış oldu.
27 Dönemde Konya seçmeni; AK Parti 10, MHP 2, Saadet Partisi 1, CHP 1 ve İyi Parti 1 milletvekili olmak üzere toplamda 15 Milletvekilini Meclis’e gönderdi. Yokuş, seçilen 15 vekil içinde Meclis’te ve bölgesinde göstermiş olduğu performans ve çalışmalarla sık sık gündeme geldi. Yokuş, Meclis’teki yemin törenin ardından seçim bölgesi olan Konya ve ilçelerinde, köy ve kasabalara gelerek seçmenlerine teşekkür ederek güven tazeledi. Yokuş, seçildiği bölge Konya’nın yanı sıra Türkiye’de yaşayan 82 milyon vatandaşın vekili olduğunu ve makam kapısının herkese açık olduğunu da her konuşmasında dile getirdi.
Konya’nın 31 İlçesinde Yaşanan Sorunları Meclis’e Taşıdı
Yokuş, Konya’yı yakından takip ederek ve sıkça seçim bölgesinde bulunarak Konyalıların sorunlarını yerinden tespit etti. Henüz vekil seçildiği ilk aylarda Konya’da 10 gün içinde işlenen cinayetler başta olmak üzere 31 ilçede yaşanan sorunları Meclis’e taşıdı. Konya ve ülke genelindeki çiftçilerin, işçilerin, memurların, emeklilerin, polislerin sorunlarını yakından takip ederek, çözüme kavuşması adına çalışmalarda bulundu. Daha öncesinde Türkiye Kamu Sen Genel Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanlığı görevini yürüten Yokuş, Milletvekili olarak, halkın yanında, haktan ve adaletten yana tavrıyla, halk adamı olarak gönüllere girmiş oldu. Milletvekili seçildikten sonra da aynı tavrını devam ettirip halka yakınlığıyla sempati kazandı.
Tbmm’de En Çok Konuşan Vekil Oldu
Yokuş, yeni Yasama Döneminin 8 Temmuz 2019 yılı itibariyle, birinci yılında Konya vekilleri arasında en çok çalışan vekil oldu. İyi Parti vekili Yokuş, ant içme konuşması haricinde Genel Kurulda 34 konuşma yaparken, MHP Vekilleri Esin Kara 11 ve Mustafa Kalaycı 11, CHP vekili Abdüllatif Şener; 5, Saadet Parti vekili Abdulkadir Karaduman 1, AK Parti Vekilleri; Hacı Ahmet Özdemir 5, Orhan Erdem, Halil Etyemez 4, Ziya Altunyaldız 3, Gülay Samancı, Ahmet Sorgun 2, Abdullah Ağralı, Leyla Şahin Usta 1 konuşma yapmıştır. Tahir Akyürek ve Selman Özboyacı ise genel kurulda hiç konuşma yapmamıştır. 
Yokuş Açık Ara Birinci Sırada Yer Aldı
Konya Vekillerinin Genel Kurul konuşmaları dışında yasama faaliyetlerine baktığımızda; İyi Parti milletvekili Fahrettin YOKUŞ, 9 Kanun Teklifi, 37 Soru Önergesi, 9 Araştırma Önergesi vererek milletvekilliğinin ilk Yasama Döneminde büyük bir başarı sergilemiştir.  Diğer Konya Vekillerinin yasama faaliyetleri sıralamasına baktığımızda ise; AK Partiden Ziya Altunyaldız’ın sadece 3 kanun teklifi, Abdullah Ağırlı’nın ise 1 Araştırma Önergesi vermiş olduğunu görmekteyiz. Diğer Ak Parti vekilleri ise; Yasama Yılında herhangi bir Kanun Teklifi ve Araştırma Önergesi çalışmalarında bulunmamıştır. MHP vekilleri, Mustafa Kalaycı 19 Kanun Teklifi, 3 Araştırma Önergesi verirken, Esin Kara’da 3 Kanun Teklifi, 10 Soru Önergesi ve 9 Araştırma Önergesi vermiştir. CHP milletvekili Abdullatif Şener; 20 Soru Önergesi vermiştir. Saadet Partisi Abdulkadir Karaduman ise 39 Soru Önergesi dışında başka bir yasama çalışması görülmemiştir. Meclis Başkanlığına iletilen, imzada olan ve gelen evraklarda bekleyen işleme alınmayan yasama çalışmalarının da olduğunu belirtmekte fayda var. Bu çalışmalarda yasama yılı faaliyetlerine işlediğinde Fahrettin YOKUŞ, Konya milletvekili olarak, açık ara farkla birinci sırada yerini almıştır.

Haber Merkezi 

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.