Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik Çalışmaları

Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik Çalışmaları

Gençlik Anaokulu; öğrencilerini bütün yönleriyle geleceğe tam olarak hazırlamayı misyon olarak benimseyen bir kurum olmaya devam ediyor.

6512 (0)
Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik Çalışmaları

Gençlik Anaokulu akademik ‘’öğretim” çalışmalarını “eğitime” dönüştürme noktasında öğrencilerine farklı eğitsel alanlar ve ortamlar sağlayarak, onlara edindikleri kazanımları uygulama fırsatı veren sosyal kulüp etkinliklerini tamamladı. 
Sosyal etkinlik çalışmalarının, her biri alanında uzman öğreticiler tarafından gerçekleştirildi. Bu etkinlikler kapsamında Gençlik Anaokulunda müzik, İngilizce, el sanatları, mutfak, düşünce ve dikkat, jimnastik, taekwando , görsel sanatlar,yaşam becerileri alanlarında dersler verildi.
İyi bir okul öncesi eğitimin akademik başarının yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla oluşacağının bilincinde olduklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu Müdürü Aliye Duman, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik ettiklerini, oluşturulan sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin desteklendiğini söyledi.
Gençlik Anaokulunda gerçekleştirilen farklı öğretim faaliyetleri ile öğrencilere akademik donanımlar kazandırılırken, diğer bir yandan onların toplumsal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek çeşitli eğitim programları uygulandıklarını belirten Duman, Sosyal etkinliklerin anaokulu eğitim sürecinin vazgeçilmezlerinden biri olarak devam ettiğini belirtti.
Okullarda yapılan sosyal etkinliklerin öğrencilerin pek çok beceri ve değerler kazanmasına katkı sağladığını söyleyen Duman,  bu nedenle, okulda, sosyal etkinliklerine akademik başarı kadar önem verilmesi gerektiğini belirtti. Duman, Gençlik Anaokulunda sosyal etkinliklerinin önemli yer tuttuğunu belirtti. Duman, ayrıca uygulanan sosyal etkinlik programlarının amacının öğrencilerin kendini tanıyabilme, yeteneklerini geliştirebilme ve serbest zamanlarını etkin ve verimli değerlendirebilme, gibi birçok davranışı kazandırdığını belirtti.
Etkinlik çalışmalarında öğrencilerinde güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya ve beceriler kazandırmayı amaçladıklarını belirten Duman, bu çalışmalarda bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerin yer aldığını belirtti. Duman, öğrencilerinin bilinçli bireyler olarak hızla değişen dünyada yer almalarına fırsat oluşturduklarını belirtti.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.