Türk Ocakları Konya Şubesi Osmanlıca Kursu

Türk Ocakları Konya Şubesi Osmanlıca Kursu

2010-2011 yılı eğitim öğretim döneminde düzenlenen kurs, ikinci grup Osmanlıca kurs grubu öğrencileri ve Ebru Kursu öğrencilerinin de katıldığı yemek ile sertifikalarını aldılar.

8950 (0)
Türk Ocakları Konya Şubesi Osmanlıca Kursu

Anadolu’da Haber Ajansı (an-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bir kısmı okullarına destek, bir kısmı da merak ve hobi olarak bu kursa başlayan katılımcılardan öğrenci olanlar derslerine yetecek kadar öğrenince kursu aksatmaya başlamalarına rağmen, tamamen merak nedeniyle başlayan kursiyerlerden dersleri aksatan olmadı. Tamamlanan ders yılı sonunda "Eski Türkçe" metinleri oldukça iyi okuyan kursiyerler, önümüzdeki eğitim öğretim yılında da bu kursun devam edeceğini, yaz aylarında da bazı günler unutmamak amacıyla bir araya gelip okuma yapacaklarını da söylediler.

9 Haziran akşamı Konya Türk Ocağının kendi imkânları ile düzenlediği yemekte bir araya gelen kursiyerler ve aileleri hem sohbet etiler hem de müzik dinlediler. Yemeğe katılan kursiyerlerin çocukları da "hep aileler mi katılacak çocuklarının sene sonu yemeklerine? Bu defa da biz onların mezuniyet yemeğine katıldık" dediler. Gecenin sonunda yılsonu sertifikalarını Şube başkanı Vedat ERDEN'den başlayarak birbirlerine veren kursiyerler sertifikalarını göstererek fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler. Şube başkanımız "bu sınıfta sınavlar ciddi, başarılı olamayan benim gibi sertifikasız kalır" dedi. Öğretmen Anuş Gökçe'ye teşekkür plaketi kursiyerlerden Dr. Melih Anıl tarafından verildi.

Plaket töreninden sonra Şube Başkanı Vedat ERDEN "İnsanlar bazen hata yaparlar" diyerek söze başlayarak "yıllar önce bir hata yaparak evet diyen kadınlar kolu başkanımızın bu hatasının cevabını uzun bir ömür boyu çekmesini dilerim" diyerek Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ümit Gürbüz ve Kadınlar Kolu başkanı Hale Gürbüz'ü mikrofonun yanına çağırıp evlilik yıldönümlerini kutlayarak kendilerine çiçek vermesi böyle birşey beklemeyen Gürbüz çiftini şaşırttı.

Prof Dr Ümit Gürbüz "eşimle 23 yıl önce öğrenciyken Ankara Türk Ocağında faaliyetlere katılıp, dergi poşetlerken tanıştık, öğrenciyken başlayan bu tanışmamızın üzerinden uzun yıllar geçti. Hayatımızda çok şeylerin değişti, evlendik, birisi bu yıl üniversite sınavına giren diğeri 7 sınıfta okuyan iki çocuk sahibi olduk" dedi. Ümit Gürbüz  "hem ben hem eşim Artık Üniversite öğrencisi değil, Selçuk Üniversitesinde öğretim üyesi olmamıza rağmen iki şey değişmedi" dedi. Ümit Gürbüz "Biz halâ Türk Ocaklıyız ve halâ dergi poşetliyoruz. Türk Ocaklı olmak böyle birşey, Türk Ocaklı olmaktan çıkılamaz" diyerek gençlere mesaj verdi. İkinci mesajını da şube başkanı Vedat ERDEN'e veren Ümit Gürbüz "beş başkanla çalıştım dördünü gönderdim beşincisi de yolda, bütün başkanlarla anlaşamadığımız yerler oldu fakat ben bu başkan kadar hiç birisiyle kavga etmedim" diyerek yönetim kurulu içindeki şiir gibi ilişkiyi de su yüzüne çıkardı. 

 

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.