N. E. Üniversitesi Yarının Liderleri Projesi Dil-Kültür Seminerleri

N. E. Üniversitesi Yarının Liderleri Projesi Dil-Kültür Seminerleri

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu, genç bireylerin liderlik özelliklerinin gelişmesini sağlamak ve onlara entellektüel bir kişilik kazandırmak amacıyla “Yarının Liderleri Projesi” kapsamında lider adaylarına 6-14 Mart 2013 tarihleri arasında her gün 17:30-19:30 saatleri arasında “Yabancı Diller Yüksek Okulu” müdürlüğünde, müdürlükte görevli öğretim elemanları tarafından düzenlenen “Dil-Kültür Seminerleri” verilmektedir.

12370 (0)
N. E. Üniversitesi  Yarının Liderleri Projesi   Dil-Kültür Seminerleri

 Anadolu'da Haber Ajansı (an-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Seminerler Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Binası B1 Blok 248 no’lu anfide gerçekleştirilmektedir. 8 gün sürecek seminerler sırasında adaylar “dil ve kültür” üzerine farklı konularda 8 farklı eğitimciden çeşitli eğitimler alacaklar. Bu katılımcılar Necmettin Erbakan Üniversitesi’ni  gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında temsil ettiklerinde, farklı kültürler ve diller konusunda donanımlı hale geleceklerdir.
Seminerin ilk gününde Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ece Sarıgül ve Okutman Eda Ercan Demirel, Yarının Liderleri öğrencilerine ilk derslerini verdi.
Yrd. Doç. Dr. Ece Sarıgül “İletişim ve Dilin Etkin Kullanımı” ile ilgili şu bilgileri aktardı.
“İletişim kişiler arasında duygu, düşünce, bilgi ve haberlerin karşılıklı alış-verişidir. İkinci tanımı ise bizim başkalarını, başkalarının bizi anlama sürecidir. İletişim problemlerinin olmaması için bazen birden fazla kişinin olması gerekiyor. İletişim sadece bilgi alış-verişi değildir. İletişim karşılıklı olması duygu, düşüncelerle yapılması gerekmektedir”dedi.
Okutman Eda Ercan Demirel’de “Lider Olmak ya da Olmamak”  konusuyla dersi tamamladı.

 (an-ha)           .::İ.E.T ::.

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.